Спеціальінсть "Журналістика"

 

 

Особливості спеціальності

 

 

 

Журналістика - дуже важливий соціальний інститут, створений з метою забезпечення всебічного й об'єктивного інформування всіх суб'єктів суспільного життя про соціальну дійсність, формування громадської думки та управління масовими емоціями необхідне для оптимального функціонування всіх інших соціальних інститутів і суспільства в цілому як саморегулівної системи.
Кафедра журналістики є випусковою для спеціальності “Журналістика” та здійснює повний цикл підготовки фахівців у галузі теорії і практики журналістики за кваліфікаційними рівнями:
бакалавр,
спеціаліст,
магістр.
Випускники магістратури мають можливість продовжити навчатися в аспірантурі й докторантурі.
Кафедра журналістики здійснює підготовку творчих і технічних працівників ЗМІ за спеціалізаціями:
газетна журналістика,
фотосправа,
радіожурналістика,
тележурналістика,
Інтернет журналістика.
Під час навчання студенти мають чудову можливість почати реалізовувати свій творчий потенціал. Перед ними ставиться задача на прикладі професійних зразків самостійно готувати тексти заміток, статей, інтерв’ю, телевізійних сюжетів, матеріалів інших жанрів, а також фотоматеріалів для регіональних видань:
студентської газети «Глобус України»,
«Южная правда»,
«Николаевские новости»,
«Вечерний Николаев»,
«Рідне Прибужжя»,
«Родной причал»,
«Відкритий урок»,
«Наш город Николаев»,
«Норма»;
ведучих телекомпаній:
«Обласна державна телерадіокомпанія»,
«Сатурн»,
«Март».
Наприклад, під час виробничої практики для студентів 5-6 курсів на телекомпанії «Сатурн» студенти мають змогу спостерігати за роботою професійних тележурналістів та аналізувати методи створення телевізійної продукції. Вони залучаються до самостійного виготовлення телематеріалів трьох основних жанрів – інформаційного, аналітичного, художньо-публіцистичного, а також знайомляться з принципами роботи з телевізійною технікою та роботою в кадрі.
Також на кафедрі розроблений практичний курс «Виробництво навчальних фільмів» (керівник – Кірчев Вадим). Метою курсу є знайомство студентів із основами виробництва навчальних фільмів для телебачення. Студенти знайомляться з теорією та практикою телевиробництва на усіх етапах – від проведення дослідження на обрану тему до кінцевих етапів роботи над фільмом. Курс знайомить слухачів із основними типами документальних фільмів, основними прийомами режисури, що використовується у виробництві фільмів.

 

 

 

 

 

sample image