ХАРАКТЕРИСТИКА СПЕЦІАЛЬНОСТІ

Якщо Ви маєте щире серце, Вам не байдужа доля людей, які з певних причин позбавлені радості нормального спілкування, і ви маєте бажання допомогти їм на професійному рівні, ця спеціальність саме для Вас.

Фізична реабілітація посідає чільне місце в суспільств і використовується в соціальній та професійній реабілітації як лікувальний та професійний засіб з метою комплексного відновлення фізичного здоров'я і працездатності хворих та інвалідів. Основною формою її застосування є система спеціальних вправ, психологічного відновлення та природні фактори.

Фізична реабілітація є невід'ємною складовою медичної реабілітації і використовується у всіх її періодах та етапах.

Реабілітація, що в перекладі з латинської мови означає відновлення,має широке змістовне розуміння і вживається практично у всіх сферах діяльності людини.

Фахівець з фізичної реабілітації (напрям підготовки «Здоров'я людини») посідає одне з провідних місць у відновлювальному процесі лікування. Саме він розробляє методику застосування фізичних і психологічних вправ, добирає засоби і форми лікування, окреслює та виконує програму подальшого функціонального відновлення і психофізичної дієздатності хворої людини.

У випадках інвалідності фахівець із фізичної реабілітації допомагає пацієнту індивідуально виробити новітні рухи і компенсаторні навички, психологічно відновитися, адаптуватися до протезів та інших технічних пристроїв та апаратів, тренує пацієнта виконувати цілісні рухові акти, а також допомагає оволодіти новою професією і, таким чином, адаптує потерпілу людину до життя у змінених умовах існування.

Що представляє кафедра

«Фізична реабілітація та здоров'я людини»?

Загальна кількість студентів - 300

Кафедра – це колектив спеціалістів – професіоналів, докторів та кандидатів наук, вчених, викладачів, лікарів вищої категорії, що прагнуть постійно вдосконалювати форми та методи навчання, застосовують найсучасніші інформаційні технології та методики:

На кафедрі здійснюється підготовка за професійними спрямуваннями та освітньо-кваліфікаційними рівнями зі спеціальності:

«ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ТА ЗДОРОВЯ ЛЮДИНИ»

Бакалавр:

денна форма навчання – 4 роки

заочна форма навчання – 4 роки

Спеціалістна базі бакалавра:

денна форма навчання – 1 рік

заочна форма навчання – 1 рік

Магістрна базі спеціаліста:

денна форма навчання – 1 рік

заочна форма навчання – 1 рік

  • на кафедрі плідно працюють наукові школи під керівництвом кандидатів медичних наук Яблонської Т.М., Тарасенко Т.Д., кандидата педагогічних наук Відайко В.О.;

  • ефективно впроваджуються в практику новітні технології фізичної реабілітації, нетрадиційні та сучасні методи реабілітації, масажу, ЛФК, аромотерапії, медотерапії під керівництвом ведучих фахівців, лікарів вищої категорії Посідай Н.І., Бєлік Л.В., Садовнікової І.В., Дроботун О.С., Чаус А.В.;

  • студенти кафедри мають можливість проходити ознайомчу, навчально-виробничу практику на базі обласного центру ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів, оздоровчих центрів для людей похилого віку в районних та обласних службах держадміністрації, відділах міськвиконкому, санаторно-курортних закладах, спортивних товариствах;

  • студенти мають змогу приймати активну участь у студентському самоврядуванні, клубі КВК, інтелектуальному клубі «Вікторія», театрі моди «Інтер-шоу», шоу-балеті «Болеро», «Ритми серця», займатися в спортивних секціях, волонтерською діяльністю;

  • можливість отримати вищу освіту за схемою: бакалавр – спеціаліст, магістр, наукового ступеня-кандидата наук, професора, доктора наук;

Зарахування на I курс університету здійснюється за сертифікатом незалежного оцінювання знань з дисциплін «Українська мова», «Біологія» за програмою середнього навчального закладу.

Форма навчання за фахом: - денна, заочна, дистаційна.

  • для студентів створенні всі необхідні умови для навчання.

На базі інституту та кафедри створено і працює реабілітаційний центр, який є базою практики студентів і реальною можливістю працевлаштування перспектив-них студентів. Центр є втіленням найпрогре-сивніших новітніх технологій, лабораторної діагностики, лікування та реабілітації. Постачальники обладнання центру – це європейські та світові лідери по виробництву медичного та реабілітаційного обладнання (Німеччина, Італія, США).

sample image